BLOGCZEJNalpha

Kobiecym okiem #2... Alchemia kobiecości

Według Sjp kobiecość to zespół cech kobiecych. Jakich konkretnie cech? To już jest kwestia indywidualna, zależna od wielu czynników, np. płci, wieku czy statusu społecznego. Miałam przyjemność zapytać wiele osób, czym dla niech jest kobiecość i dzięki czemu panie czują się kobiece.

okiem.gif

Kobiecość według mężczyzn

Pytając o wygląd wielu panów odpowiedziała dosyć prostolinijnie, czego mogłam się spodziewać. Kobiecość to piersi i duży dekolt, który je wyeksponuje, krótka sukienka i najlepiej buty na obcasie. Jedynie mała część wspomniała o uśmiechu, ale podkreślając przy tym, że ważny jest makijaż, szczególnie ust.
Pytając z kolei o cechy charakteru… Byłam w szoku. Na pierwszym miejscu zaradność. Jest to podobno nie tylko kobiece, ale i bardzo seksowne, gdy kobieta potrafi sobie sama poradzić w różnego rodzaju sytuacjach życiowych.
Umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji jest także dla mężczyzn postrzegana jako cecha kobiecości. Delikatność, emocjonalność i powściągliwość, to także jest ważne dla panów.

Kobiecość według kobiet

My patrzymy na to zupełnie z innej strony, ponieważ skupiamy się głównie na cechach charakteru. Pewność siebie. To jest najważniejsze według każdej z Pań, którą pytałam. Jeżeli kobieta jest pewna siebie i zna swoją wartość - staje się atrakcyjna i dużo bardziej otwarta na ludzi. Na drugim miejscu jest namiętność i dawanie ciepła. Osobiście sądzę, że idzie za tym także delikatność. To kobiety na tym świecie są matkami i to kobiety są postrzegane jako te bardziej opiekuńcze. Mamy w sobie to coś, co potrafi ukoić każdego w ciężkich chwilach, ale potrafimy także być stanowcze, co według mnie jest połączeniem idealnym, pod warunkiem, że potrafimy to wykorzystać.

Kobiecość nie jest najważniejsza w naszym usposobieniu. Są także inne aspekty, którymi my - jako kobiety - możemy się chwalić.

dress-864107_1280.jpg

Potrafimy czarować

A właściwie to oczarowywać, chociaż i czarować także. Po kolei.

Kobiety. Jesteśmy zajebiste. Kobieta z niczego jest w stanie wyczarować obiad i awanturę.
Faceci to są tacy szczęściarze, że nas mają. Idzie facet szukać czapki, mówisz mu gdzie jest, wraca, mówi, że nie ma. Idziesz z nim i k**wa jest. Magia.

Maria Czubaszek

Czy to nie jest prawdziwe?! Przecież nam tak niewiele potrzeba od awantury, potrafimy się przypieprzyć do wszystkiego, o każdej porze dnia i nocy, bez względu na sytuację. Bach i jest awantura.
Obiad wyczarujemy nawet, gdy w lodówce nic nie ma. Nie wiem czy to zasługa naszego talentu, który mamy przez to, że większość czasu spędzamy w kuchni czy bardziej zasługa naszej pomysłowości.
W każdym razie jesteśmy bardzo zaradne i z niczego zrobimy zawsze coś wielkiego, a to awanturę, a to obiad.

Oczarować też potrafimy, dzięki temu nasze życie jest łatwiejsze. Idziemy do urzędu, w okienku siedzi Pan, z którym musimy załatwić coś bardzo ważnego. Kilka miłych uśmiechów, nasza wrodzona subtelność, delikatność i już… i ewentualnie dekolt także się przyda.

Niech pierwsza napisze komentarz, która nigdy nie wykorzystała swojego wdzięku.

Nie ma co ukrywać, nam jest łatwiej. Weźmy nawet przykład bliski nam wszystkim - Steemit. Jakiś czas temu natknęłam się na rozmowę na czacie #polish, gdzie wiele osób sądziło, że kobietom jest tutaj łatwiej. Mają większe możliwości i szerszą widownię - tak to o Was Panowie piszę. Wspieracie nas tutaj bardzo, ale nie tylko tutaj.
Wynika to zapewne z tego, że kobietami - według stereotypu - trzeba się opiekować. Podobno jesteśmy mało zaradne, lub to ukrywamy, aby osiągnąć swoje. A może bardziej tu jest zasługa mężczyzn, którzy po prostu lubią nam pomagać, lubią nas prowadzić przez życie, aby pokazać swoją męskość?

Czy kobieta, która na co dzień chodzi w glanach jest mniej kobieca? A czy ta, która codziennie zakłada sukienki jest bardzo kobieca? Nie tylko strój czyni nas kobiecym, ale głównie cechy charakteru.
Kobiecość jest rozumiana przez każdego inaczej. Ciężko więc jednoznacznie określić cechy, które każda kobieta powinna mieć.
Napewno każda z nas ma w sobie “to coś”, z czym się już urodziła i co wyróżnia ją w tłumie.

Pozdrawiam wszystkie Panie!

@nieidealna.mama

a54doNF.jpg

Już niebawem na łamach naszego biuletynu ukaże się tekst nowego autora. Zupełnie się nie spodziewacie kim on jest, ale zapewniam, że warto czekać.

KOMENTARZE

  • witkowskipawel

    Dość zaskakującym dla mnie faktem jest, że kobiety uważają że pewność siebie jest kobieca. Jest to najmniej kobiecy aspekt, przynajmniej z mojego, męskiego punktu widzenia :) Pewne siebie kobiety onieśmielają mężczyzn, pierwszy obraz jaki mam w głowie to pewna siebie business-woman na wyższym stanowisku managerskim. Jest to też ostatni obraz jaki utożsamiałbym z kobiecością :P A co na to inni Panowie? :)

  • see-it-feel-it

    <blockquote>Idzie facet szukać czapki, mówisz mu gdzie jest, wraca, mówi, że nie ma. Idziesz z nim i k**wa jest.</blockquote>
    Skąd ja to znam! :D <br><br>
    @waran a gdzie Twój czarny humor? ;(