BLOGCZEJNalpha

Dlatego wciąż wierzę w ludzi...

Za nami kolejny Czarny Piątek - Black Friday - dla mnie to dzień korków i oszukiwania ludzi przez sieci handlowe. Dla innych święto taniej konsumpcji i "okazji" żeby kupić "taniej" rzeczy, których często nie potrzebują ale są "tanie" i wszyscy kupują więc oni również... Owczy pęd podkręcany reklamą i agresywną kampanią medialną.

W ten dzień liczy się tylko handel i kasa! Wydawana... Zarabiana... Kasa, kasa, kasa!


https://cdn.steemitimages.com/DQmbMFA4TkrTHxyHBHUSputaejJGQDvkXTEocGb2T4b7bXM/dollar-1029742__340.jpg

Wracałem wczoraj wieczorem z pracy w terenie... Zmęczony, zmarznięty i głodny. Piątek to najgorszy dzień na awarię - trudno ludziom powiedzieć, żeby przeżyli do poniedziałku bez dostępu do sieci, czynnych terminali płatniczych, monitoringu, zdalnego dostępu do maszyn przemysłowych... W piątek na serwisach walczymy zawsze do końca. Wieczorem nie ma człowiek już siły nawet iść z kumplami na wódkę, żeby odreagować tydzień spędzony w pracy. Przeważnie taki dzień zamyka mi prysznic, lekka kolacja kilka partyjek w makao z synem i padam na twarz śpiąc twardo do rana.


Korki na dojazdach do galerii handlowych, smog wiszący nad miastem, smród spalin, klaksony, stłuczki i wrzaski wydzierających się na siebie z samochodów ludzi tworzyły atmosferę tego "święta handlu"


Koleżanki w pracy na bieżąco śledzą ceny łaszków w sieciach handlowych i opowiadają jak te oszukują ludzi - upatrzona sukienka jeszcze 3 tygodnie temu podrożała o 30 % a dziś w Czarny Piątek nagle kosztuje o "30% mniej"... Tak tak... :D Niezły wałek... Dziewczyny są wkurzone.

Jest jednak również inny Czarny Piątek...

Black Friday – Czarny Piątek dla dzieci w Sudanie Południowym

https://cdn.steemitimages.com/DQma5xMsLhq62u1xhLVo159jMsa4AjjxfGbVcDqQ8HmMLej/g2.jpg


Akcja zorganizowana przez UNICEF Poland

https://www.unicef.pl/

Z roku na rok Czarny Piątek cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Kolejki w sklepach, zapchane parkingi przy galeriach handlowych – wszystko to za sprawą cen, które w Czarny Piątek są rekordowo obniżane. Ile potrafimy wydać w ten niezwykły dzień? Średnia wartość koszyka polskiego użytkownika w Black Friday osiągnęła w zeszłym roku 254 złote! To suma, która wystarczyłaby na miesięczną terapię leczenia niedożywienia dla 2 umierających z głodu dzieci.

W Sudanie Południowym trwa kryzys żywnościowy. Ćwierć miliona dzieci zagrożonych jest śmiercią głodową. Wiemy, co zrobić aby im pomóc, ale do działania potrzebujemy finansowego wsparcia. Dlatego z okazji Czarnego Piątku apelujemy – wybierając się na zakupy, pomyśl również o wsparciu dla tych najbardziej potrzebujących! Wesprzyj naszą zbiórkę dziś i pomóż umierającemu z głodu dziecku.

Dziękujemy za każde wsparcie!

W wyniku akcji rozpropagowanej na jednym z portali społecznościowych udało się zebrać kwotę 16 056 zł ! O 1000 zł więcej niż zakładał cel akcji. :)

"Zebrano z 15 000 zł. - Zebrane przez 238 użytkowników w ciągu 4 dni"

To inna twarz Czarnego Piątku - Kiedy na nią patrzę, robi mi się cieplej na sercu.

Dlatego wciąż wierzę w ludzi...

Bibliografia - materiały promocyjne UNICEF Poland
Foto - Pixabay

KOMENTARZE