BLOGCZEJNalpha

Film nigdy nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości. To jest zawsze wariacja na temat - Artur Żmijewski

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek co gotowi bylibyście zrobić aby spełnić swoje marzenie... posiąść pożądaną kobietę, odnaleźć utraconą wiarę i ponownie poczuć obecność Boga. Może chcielibyście uratować życie śmiertelnie chorego syna, odzyskać skradzione pieniądze a może będąc niewidomym od urodzenia chcielibyście zacząć widzieć!?


Zadajcie sobie właśnie teraz to pytanie: Czy gotowi bylibyście zawrzeć z losem umowę, na mocy której za wykonanie wyznaczonego zadania otrzymacie w zamian od losu to czego sami chcecie?


https://cdn.steemitimages.com/DQmSYGcBVUUtzh2giHTgFPEEkA1TRn6PHqtaiP1UPNaLrCE/u1.jpg


Ile gotowi bylibyście "zapłacić" za taka przysługę od losu? Czy bylibyście skłonni poświecić swoje sumienie? Swoje zasady? Swoją etykę zawodową? Swoją moralność i swoją... duszę? Czy gotowi bylibyście poświecić zdrowie, uczucia i emocje... więcej nawet bo... życie innego człowieka... innych ludzi by w zamian los dał wam to czego sami pragniecie, potrzebujecie, pożądacie?


Myślę, że każdy z nas, gdyby znalazł się w takiej sytuacji stanąłby przed bardzo trudnym i wymagającym głębokiego przemyślenia pytaniem.


https://cdn.steemitimages.com/DQmPmBzPU6Va9cxwUWK1DZDBCNJUFqqjUq9dBoJZNpfxuGT/u2.jpg


W teorii wybór jak postąpić wydaje się być uzależniony jedynie od wysokości wartości nagradzającej... Im bardziej pożądana przez nas nagroda tym łatwiej przełamać nam będzie opory przed wykonaniem wyznaczonego zadania... tak... w teorii.


Jest we Włoszech taki bar "The Place"... Tam, zawsze przy tym samym stoliku spotkacie nieznajomego mężczyznę, który gotowy jest spełnić Wasze życzenia. Nie jest tanio, on nie chce pieniędzy, w zamian musicie wykonać zadanie, które wam wyznaczy. Tylko jeśli je wykonacie, spełni się Wasze życzenie. Staniecie na duchowym rozdrożu, rozdarci wewnętrznie pomiędzy pragnieniem spełnienia swojego życzenia a tym co będziecie musieli uczynić w zamian. Będziecie musieli wybierać... Jeżeli nie sprostacie wewnętrznej walce zawsze możecie się wycofać i zrezygnować z umowy z nieznajomym.


Chcecie poczuć choć przez chwilę jak to jest...? Wybierać, decydować, zmagać się ze swoimi wewnętrznymi demonami...? Macie okazję. 28 lutego tego roku w Polsce odbyła się premiera filmu "The Place". Reżyser Paolo Genovese daje każdemu widzowi możliwość zmierzenia się z dylematami występujących w nim postaci, które zawarły umowę z nieznajomym w barze... Teraz muszą zdecydować czy wywiążą się z umowy robiąc coś co na zawsze ich zmieni czy zrezygnują... i pozostaną sobą.


Zachęcam Wszystkich do obejrzenia tego filmu. Pożegnam się pochodzącym z niego dialogiem, który szczególnie utkwił mi w pamięci.


- Jesteś potworem...

 • Raczej karmię potwory


  Foto - Pixabay.


  https://cdn.steemitimages.com/DQmXMTS5AL2c1KKMk8ALoxZ4xvH5h8NXnUuC538Tj51TbS7/tara%20logo.jpg

KOMENTARZE

 • trampmad

  Ja bym powiedział tak. Nie czekaj aż ktos spełni twoje życzenie żądając za to zapłaty. Sam określ cenę jaką chcesz zapłacić i pstryknij palcami, dając w ten sposób sygnał do realizacji pragnienia. Za każdą przyjemność należy zapłacić, więc nie powinniśmy narzekać jeśli czegoś nie dostaniemy za darmo. Jak w Tesco.

 • kalikalejawp

  Podobno nie wszystko da się kupić, ale wszystko ma swoją cenę.... Z chęcią obejrzę film

 • kusior

  Czasami osiągnięcie tego czego chcemy, może sprawić, że nie będziemy tak naprawdę szczęśliwi...

  Cieszę się, że polecasz kolejną ciekawą, aczkolwiek mało znaną produkcję filmową. Bez Ciebie można by było nie napotkać takich perełek :)