BLOGCZEJNalpha

Każdy może być wolontariuszem - Piórniki do Afryki

Nie mam w tej chwili możliwości wyruszenia w podróż do Afryki choć bardzo chciałbym ten kontynent poczuć pod stopami, poznać rdzenną kulturę, zobaczyć na żywo buszmenów, sawannę i zamieszkujące ją w naturalnym środowisku zwierzęta. Jednakże znalazłem sposób aby cząstka mnie pojechała do Afryki.

Od 1 lutego do 31 października 2018 r. potrwa trzecia edycja akcji "Piórniki do Afryki". Zbiórka publiczna nr 2018/352/OR.

piorniki3.3.jpg

Ideą akcji jest przygotowanie piórnika dla dziecka z Afryki.

Nowy piórnik wyposażony w kredki, długopis, ołówek, gumkę, kątomierz, linijkę i ekierkę zakupiłem na platformie aukcyjnej koszt 26,75 pln, zestaw kredek świecowych w jednym z marketów sieciowych za 4 pln, lizaka za 0,80 pln. w sklepie spożywczym na mojej ulicy.

P1.jpg P2.jpg

Całość projektu została sfinansowana z odsprzedania na portalu aukcyjnym niepotrzebnych książek, sprzedaży w skupie worka pozbieranych puszek i sprzedaży kilkudziesięciu butelek po piwie znalezionych na leśnym parkingu i osiedlowym Orliku. Kilku moich znajomych przyłaczyło sie do akcji i po 28 lutego zbiorczą paczkę z piórnikami wyślemy do siedziby fundacji, która akcję organizuje.

Cząstka nas pojedzie do Afryki i wywoła uśmiechy na twarzach dzieciaków.

Jeżeli macie znajomych nauczycieli powiedzcie im o tej akcji.

"Placówki edukacyjne i wspólnoty parafialne otrzymają podziękowanie za wzięcie udziału w akcji – w terminie do 31 grudnia 2018 r. Na życzenie fundacja przesyła plakat akcji w formie elektronicznej (biuro@dzieciafryki.com), plakat w wersji papierowej do odbioru w biurze przy al. Zjednoczenia 13."

Szczegółowe informacje dla wszystkich, którzy chcieli by wesprzeć akcję "Piórniki do Afryki" znajdują się pod linkiem http://dzieciafryki.com/piorniki-do-afryki-3/

Każdy może być wolontariuszem.

KOMENTARZE

  • klaudia69

    Piękny gest! Wiedząc, że możemy sprawić komuś uśmiech na twarzy to chyba najlepsza nagroda jaką My możemy dostać :)

  • pattttti

    Bardzo fajna akcja, nie słyszałam o niej nigdy wcześniej. Podrzucę pomysł siostrze, która chodzi jeszcze do szkoły.

  • kurator-polski

    Cześć! Redakcja Tygodnika Kuratorskiego jest pod wrażeniem Twojej twórczości i chcemy prosić Cię o zgodę na publikację opisów oraz linków do Twoich postów w przyszłych numerach. Zależy nam na promocji wartościowych treści poprzez tworzenie cotygodniowego artykułu zbiorczego. Więcej możesz przeczytać tutaj: Tygodnik Kuratorski #0