BLOGCZEJNalpha

Twój głos... Twoja strona mocy!

Nadchodzi koszmar... Nadchodzą Wybory Samorządowe 2018.


Z bilbordów i płotów patrzą wylizane w Photoshopie, uśmiechnięte gęby kandydatek i kandydatów na radnych i prezydentów miast, do sejmików rad powiatów itd. ... Licytują się kto więcej szczęścia nam obieca, kto jest bardziej profesjonalny, kto może lepiej, kto ma czyje poparcie itd. ...


Na trawiastych skwerach stają przenośne drewniane paskudztwa obciążone betonowymi bloczkami na ich ramach porozciągane materiały z nadrukami tych, których nie stać na bilbordy... Za kilka dni, Ci których nie stać na drewniane stojaki zaczną obwieszać swoimi plakatami każdy wolny kawałek muru.


Zarzygują to wyborczą brzydotą moje piękne miasto. Przez kolejny rok to czego nie posprzątają będzie wlać się jako śmieci i straszyć wypłowiałymi, poszarpanymi przez wiatr i deszcz strzępami papieru. Nigdy nie sprzątają wszystkiego. Zostanie po tej zabawie kupa syfu.


Znam ludzi, którzy kandydują w moim mieście. Wiem jacy są prywatnie i żaden z nich nie jest godzien mojego zaufania. Kłamcy, hipokryci, dla miejsc na listach zmieniający partie i poglądy... Obiecają ludziom wszystko by wygrać a jak już dostaną to czego chcą to zapomną o obietnicach. Zawsze tak jest... liczy się dojście do koryta, ludzie są tylko pomostem w tej drodze i łatwo kupić ich garścią obietnic. Potem równie łatwo powiedzieć - miałem to zrobić ale ktoś mi przeszkodził. Najczęściej inny wybrany kandydat, to jego wina nie moja. :D


Polityka to szambo, staram trzymać się od nie daleko. Jednak pójdę głosować by nie zrobił tego za mnie ktoś inny by nikt nie ukradł mojego głosu. Nie mając swojego kandydata wśród tych z list wyborczych zdecydowałem, że mogę poprzeć swoim głosem "własnego" kandydata. Aby pomóc innym, którzy podobnie jak ja nie mają na kogo zagłosować ruszyłem w sieci z kampanią na rzecz zachęcenia wszystkich by jednak poszli głosować. Oto dwa pierwsze elementy kampanii, które wrzuciłem na FB. :)


https://cdn.steemitimages.com/DQme9T8XQdtNT6ywNz5GhQbVsem5Whk8L9w1J8TzuYPF9Bs/w1.jpg


Aby zachować równowagę i dla fanów jasnej strony mocy!


https://cdn.steemitimages.com/DQmZiC1HRormXYsYKzMukKGDT4MxepRgLMwUMm9PQZ2Nm5a/w2.jpg


Trzeba iść głosować aby ktoś inny nie ukradł naszego głosu!


Fałszerstwa zawsze były i będą ale sprawmy, żeby nikt nie wykorzystał do nich naszej niechęci do polityki, rozgoryczenia zakłamaniem i obłudą prących do władzy ludzi. Oddajmy swój głos nawet jeśli będzie on nieważny.


Idźmy na wybory! Nie pozwólcie by jakaś cwana, wredna, wyrachowana szuja wykorzystała Waszą kartę do głosowania... To Wasz głos! :)

KOMENTARZE

  • poezjaw

    Co prawda to prawda. Ale na pewno są jakieś wyjątki w tej polityce. Tylko problem w tym, że komu by się chciało tych wyjątków doszukiwać w tym "szambie"...