BLOGCZEJNalpha

Zlot Rodziców Chrzestnych Tara 2018 :)

Każdego roku latem, kiedy konie są na letnich pastwiskach, do schroniska Tara przyjeżdżają opiekunowie koni - ich rodzice chrzestni. Ludzie, którzy zdecydowali się na wirtualną adopcję koni i wspierają schronisko wpłacając co miesiąc drobne kwoty, które pomagają finansować leczenie i utrzymanie koni w schronisku.


https://cdn.steemitimages.com/DQmQQXCUgbjfSLbiEoVb9s7i4EuDLewZ9DD5SiDszKnFq5C/k0.jpg

W schronisku to wyjątkowy dzień. Zjeżdżają się ludzie z całej Polski, niejednokrotnie całymi rodzinami. Dla dzieci to możliwość zobaczenia koni na wolności, poznania ich charakterów, obserwacji zachowań stadnych. Takiej wiedzy nie otrzymają w szkole. Na pastwiskach dzieci mogą zobaczyć różnorodność umaszczenia koni, dotknąć chrap, pogłaskać po szyi, nakarmić swojego ulubieńca marchewką lub ćwiartkami jabłek.


https://cdn.steemitimages.com/DQmTVEeauNExbWiQCpJXN3cd9XrQjGqyry85bKS718jkMPp/k2.jpg

Wszyscy spotykają się na wspólnym posiłku i razem jadą na letnie pastwiska by spotkać się ze swoimi ulubieńcami, na własne oczy przekonać się w jakiej są formie, pogłaskać i poprzytulać swoich ulubieńców. Spędzić czas na łąkach ze stadem z dala od gwaru i hałasu miasta.


https://cdn.steemitimages.com/DQmWA2T9PhHkyDymxvvmNuBgsJ43Q2UHsjuXagWatznTWba/k1.jpg

Często jeden koń ma kilkoro rodziców adopcyjnych i dla nich coroczny zlot rodziców chrzestnych jest okazja by spotkać się, poznać, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.


https://cdn.steemitimages.com/DQmYhv5QQcRTnpc7XhwrGhmPfaCPnx4rF4KZcD4RwXMy665/k3.jpg

Czym jest adopcja wirtualna?
Taka forma adopcji jest jednym ze sposobów wspierania zwierząt znajdujących sie pod opieką Fundacji Tara. Polega ona na pomocy w pokryciu kosztów opieki weterynaryjne, leczenia, pielęgnacji i żywienia konia lub innego zwierzaka mieszkającego schronisku. Opiekunem wirtualnym może zostać zarówno osoba prywatna jak również firma lub szkoła.

https://fundacjatara.info/jak-pomagac/adopcje-wirtualne/


k4.jpg

Adopcja wirtualna polega na comiesięcznym pokrywaniu kosztów utrzymania podopiecznego zwierzęcia w schronisku Fundacji Tara dowolną kwotą darowizny. Dzięki temu każdy może wspierać schronisko oraz zamieszkujące w nim konie i inne zwierzaki.

Zachęcam wszystkich do zorientowania się czy w Waszej okolicy lokalne schroniska i przytuliska nie prowadzą adopcji wirtualnej jako jednej z form wsparcia działalności prozwierzęcej. Jeżeli tak jest to możecie pomóc zwierzakom i instytucjom je wspierającym w swojej okolicy. :)


https://cdn.steemitimages.com/DQmbyvtfR7gYpJMH3ceiKKRAtTLekC7ir8dxXxHUk8jQHHb/t1%20ma%C5%82e.jpg

KOMENTARZE

  • kamilkowalski

    #PL-ZWIERZETA: Ten post został uznany za wysokiej jakości lub wartościowy i otrzymał dodatkowy "zastrzyk" UP - dzięki projektowi "Perpetuum Mobile".

    <center>https://steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmTbFy9wzjiNj4YDiZSxEXhzzpB9Be2n6humn9fUVv8CfQ/kreska-4.jpg</center>